Zajęcia z wykorzystaniem sprzętu- styczeń, luty

Styczeń z laboratoriami przyszłości Uczniowie klas 4 na zajęciach technicznych zapoznani zostali z urządzeniem zwanym wyrzynarką. Zadaniem dzieci było przerysować szablon serca na styropianową płytkę, a następnie precyzyjnie po śladzie wyciąć oczekiwany kształt. W ten sposób uzyskaliśmy półfabrykat, który po oszlifowaniu zostanie pomalowany i ozdobiony jako walentynka. Każde dziecko założyło ochronne okulary, chroniące oczy przed odpryskami drobnych cząstek ciała stałego- styropianu. Dalsza praca będzie kontynuowana na kolejnych zajęciach, a ostateczny efekt udostępnimy zainteresowanym w kolejnej edycji. Na lekcjach biologii uczniowie mieli okazję poznać model ludzkiego oka i zbadać jego działanie. Szkolne koło druku 3D próbowało swych sił w stworzeniu mini mebli – jak wyszło oceńcie sami Lekcje fizyki – uczniowie wykonywali doświadczenia w sile wyporu, prawa Archimedesa oraz pływania ciał.

Luty z laboratoriami

Jak wykorzystujemy nowy sprzęt?
W lutym na zajęciach eksperymentalnychz fizyki uczniowie wyznaczali doświadczalnie gęstość oraz zależność między ciężarem a liczbą obciążników.

Zajęcia przyrodniczeto czas sprawdzania przez uczniów w jaki sposób rośliny pobierają wodę oraz czy krople są równe-doświadczenia czasem zaskakująuczniów.

Zajęcia informatyczne to tu uczniowie uczyli się tworzyć i programować roboty z klocków Lego.

Zajęcia techniczne tak jak obiecaliśmy poprzednim miesiącu pokazujemy efekt pracy walentynkowej.

Klasy V tworzyłysowy jako breloczki z wykorzystaniem kleju na gorąco.

Samorząd uczniowski chętnie korzysta z nowego sprzętu audiovideo-dzięki niemu powstają już nowe filmiki.

Zdjęcia naszych dokonań w każdym miesiącu powstają przy pomocy aparatu fotograficznego zakupionego w ramach projektu.