Zajęcia z wykorzystaniem sprzętu-wrzesień, październik

Wrzesień

Od początku roku szkolnego dzieci i młodzież naszej szkoły mają możliwość uczestniczenia w zajęciach z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Na zajęciach koła przyrodniczego uczniowie uczyli się jak prowadzić obserwacje mikroskopowe , na zajęciach plastyki wycinali ze styropianu wyrzynarką sylwety warzyw i owoców . Uczniowie klas siódmych budowali siłomierz. Dokonywali pomiaru siły, korzystając z siłomierzy zakupionych oraz zbudowali swoje . Klasy ósme natomiast przeprowadzały doświadczenia pt. elektryzowanie ciał oraz budowały elektroskop .

Pazdziernik

Za nami kolejne lekcje z wykorzystaniem sprzętu z programu Laboratoria Przyszłości. Klasy szóste na lekcjach techniki wykonywały metalowe pojemniki na drobiazgi. Ozdabianie włóczką, sznurkiem sizalowym, filcem, dekoracyjnymi kamykami, muszlami, koralikami oraz według inicjatywy własnej. Klejenie silikonem na gorąco z wykorzystaniem klejów – pistoletów zakupionych w ramach Laboratorium Przyszłości.

Na zajęciach z plastyki wykonywali anioły na Dzień Patrona Szkoły z okazji Roku Jubileuszowego. Wykorzystanie wypalanki, świetny przyrząd do wyciszenia, koncentracji i dokładnego wypalania po zaprojektowanym wzorze, mając na uwadze bhp obsługi. Prace zaprezentowano na wystawie poświęconej Patronowi Szkoły Św. Abp. Józefowi Bilczewskiemu.

Na lekcjach biologi wykorzystano model szkieletu człowieka. Lekcja dotyczyła budowy i funkcji szkieletu człowieka. Model posłużył do omówienia podstawowych elementów budowy, zaprezentowania rodzajów kości i sposobów połączeń kości.

Na zajęciach z druku 3D uczniowie wykonywali breloczki, a na fizyce wykonywali pomiar napięcia elektrycznego, budowali obwody elektryczne, łączyli szeregowo i równolegle żarówki.

Sprzęt zakupiony w ramach Laboratoriów Przyszłości posłużył również do przygotowania dekoracji na tydzień zrównoważonego rozwoju.