Konkurs Pięknego Czytania

W ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa dniach 23,24 i 25 kwietnia odbył się w bibliotece szkolnej Konkurs Pięknego Czytania dla klas I – III.

W konkursie wzięło udział 24 uczniów wytypowanych w drodze klasowych eliminacji - po 3 osoby z każdej klasy. Zadaniem uczestników konkursu było przeczytanie wylosowanego tekstu przygotowanego przez bibliotekarza szkolnego – organizatora konkursu. Jury konkursowe, w skład którego wchodzili nauczyciele : p. Sabina Grubka, p. Renata Nowak, p. Elżbieta Smolarczyk, p. Ewelina Sztafińska oraz uczennice klas starszych Anna Micherda oraz Gabriela Kotlarczyk oceniało: płynność i bezbłędność czytania, wyrazistość i dykcję, interpretację czytanego tekstu oraz ogólny wyraz artystyczny. Oceniający nie mieli łatwego zadania.

Zwycięzcy zostali wyłonieni w trzech kategoriach:
KLASY I:
I miejsce – Hanna Strzelczyk z kl. I b
II miejsce – Anna Drewniak z kl. I b
III miejsce ex aequo – Jakub Grzywa z kl. I a i Jakub Maciejczyk z kl. I b
KLASY II: I miejsce – Filip Zejma z kl. II a
II miejsce – Tadeusz Zugaj z kl. II c
III miejsce – Karolina Bałucka z kl. II b
KLASY III : I miejsce – Mateusz Okrzeszowski z kl. III c
II miejsce – Julia Krywult z kl. III a
III miejsce ex aequo – Anna Stachura z kl. III a i Bartosz Mynarski z kl. III c
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają dyplomy, a zwycięzcy nagrody książkowe. Gratulujemy i dziękujemy za udział.

Celem konkursu była promocja czytelnictwa, stworzenie możliwości prezentacji własnych umiejętności, kształtowanie umiejętności pięknego czytania, uczenie rywalizacji w miłej atmosferze, a nade wszystko budzenie zainteresowania wartościową literaturą dziecięcą.