Dzień Poezji

Poezja to cień rzucany przez latarnie naszej wyobraźni

L.Ferlinghetti

Światowy Dzień Poezji – święto obchodzone corocznie 21 marca, ustanowione przez UNESCO w 1999 roku. Główne uroczystości tego święta odbywają się w Paryżu. Celem tego dnia jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie.

Z tej okazji biblioteka szkolna przygotowała wystawkę książek oraz tematyczną gazetkę na korytarzu przed biblioteką. W tym dniu odwiedzili bibliotekę uczniowie klas młodszych wraz z wychowawcami. W czasie spotkania bibliotekarka oraz uczennice starszych klas czytały dzieciom wiersze znanych poetów. W dalszej części chętni uczniowie spróbowali własnych sił i pochwalili się recytacją wierszy Jana Brzechwy oraz Juliana Tuwima. Ponadto wszyscy uczniowie włączyli się do wspólnego śpiewania piosenek z filmu Akademia Pana Kleksa, m.in. Kaczka Dziwaczka, Na wyspach Bergamutach, Leń i innych. Wysłuchali też poezji śpiewanej w wykonaniu Sanah. Na zakończenie zajęć czytelnicy wykazali się znajomością wierszy Jana Brzechwy rozwiązując quiz. Było wiosennie, zabawnie, wzruszająco i kolorowo.

Celem zajęć była promocja czytania poezji wśród młodych czytelników.