Srebro i brąz

11 stycznia w Pisarzowicach odbyły się kolejne zawody sportowe. W ramach Igrzysk Dzieci, czyli rywalizacji uczniów klas 4-6, dziewczęta i chłopcy rozegrali turniej mini piłki ręcznej. Dziewczęta grały systemem pucharowym. W półfinale wygrały z Hecznarowicami, a grające w drugiej parze Pisarzowice ograły drużynę z Dankowic. Mecz finałowy niestety nie przebiegł po naszej myśli. Dziewczyny mimo ambitnej postawy musiały uznać wyższość koleżanek z Pisarzowic, a same cieszyć się wicemistrzostwem gminy. Brawo!

W turnieju chłopaków rywalizowało pięć zespołów i w związku z tym graliśmy systemem „każdy a każdym”. Nasza drużyna ograła najpierw Dankowice. Kolejny mecz z Pisarzowicami niestety przegraliśmy. W meczu, który mógł decydować o srebrnym medalu, spotkaliśmy się ze Starą Wsią. Po trochę nierównej grze z naszej strony ta sztuka się nie udała i zanotowaliśmy na swoim koncie porażkę. Wygrywając z Hecznarowicami zapewniliśmy sobie trzecie miejsce.

Gratuluję dziewczętom i chłopakom wyników. Nasza szkoła była przez Was godnie reprezentowana! Pozostaje pracować i w kolejnych zawodach odnosić jeszcze lepsze rezultaty.

Szymon Szymański