Upominki świąteczne na kiermasz

Kiermasz prac uczniów to świetny sposób na promocję naszej szkoły  w trakcie Jarmarku Bożonarodzeniowego, który odbył się  w dniach 9-10 grudnia 2023 roku. W tym roku cała społeczność uczniowska zaangażowała się w przygotowanie asortymentu. Uczniowie klas starszych wykonywali prace  na lekcjach plastyki i techniki, młodsze dzieci w świetlicy szkolnej. Rękodzieło powstawało tym  owocniej, iż cel był szczytny - budowa Ośrodka dla Niepełnosprawnych w Jawiszowicach .

Te niezwykle świąteczne stoisko wypełniały lampioniki, pochłaniacze wilgoci z ryżem i goździkami, saszetki z lawendą, aniołki z włóczki, gałganków, renifery, bałwanki. Nie brakło wianków z igliwia i materiałów naturalnych. Szyszek w tym roku mieliśmy bez liku dzięki staraniom uczniów. Narobiliśmy także mnóstwo stroików, kompozycji z domków drewnianych w klimacie świątecznym.

Do wykonania prac posłużyły nam narzędzia z projektu Laboratoria Przyszłości: wyrzynarka, kleje na gorąco, taśmy miernicze.