V edycja Powiatowego Konkursu Plastycznego „Magia Beskidów”

W dniu 08.12.2023 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Czechowicach –Dziedzicach odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu organizowanego przez Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej  „ART” i Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej.

Celem przedsięwzięcia było  m.in.: zainteresowanie uczestników regionem, w którym mieszkają, kształtowanie poszanowania wobec tradycji, odkrywanie miejsc nieznanych, zapomnianych, a nade wszystko rozwijanie kreatywności i twórczego myślenia. Zainteresowani konkursem mieli do wyboru tematy pomocnicze:

1.Anielskie Beskidy.

2. Beskidzkie legendy.

3. Skarby w malowanej skrzyni- sztuka ludowa.

4. Beskidzkie osobliwości- przyroda, legenda, człowiek.

5. Beskidzkie drogi.

6. Pod beskidzką strzechą.

7. Razem w Beskidach.

8. „Odwiedź Beskidy”- projekt plakatu promującego region lub projekt muralu.

Wśród laureatów znaleźli się uczniowie naszej szkoły

Nagrodę zdobyła Marta Nowak z klasy V b oraz Wyróżnienie Dominik Danek z klasy VII b. Praca Mai Moś z klasy II a została zakwalifikowana do wystawy.

Dziękuję również uczniom, którzy uczestniczyli w konkursie:

Paulina Tobiasz klasa I b, Milena Merta klasa IV c , Zuzanna Figwer klasa IV b, Łukasz Lubański klasa IV c, Amelia Lubańska klasa VII b, Paulina Korczyk klasa VII b i Paweł Korczyk klasa VII b.

Gratulacje!