Światowy Dzień Pluszowego Misia w świetlicy szkolnej

W piątek 24 listopada obchodziliśmy w naszej szkole  Światowy Dzień Pluszowego Misia.  Miś był  tego dnia motywem przewodnim różnych zajęć organizowanych w świetlicy szkolnej.

Dzieci na podstawie krótkiego filmu dowiedziały się  jaka jest historia pluszowego misia, dlaczego zdobywa on sympatię kolejnych pokoleń dzieci.  W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa czytaliśmy  fragmenty „Kubusia Puchatka” A.A. Milne omawiając wspólnie ilustracje i ciekawe historyjki głównych bohaterów.

Dużą radość sprawiły uczniom zajęcia plastyczne na temat  „Projekt koszulki z motywem misia”. Każdy wykazał się swoją pomysłowością i zwracał uwagę na bezpieczne wycinanie nożyczkami oraz  staranność pracy.

Jako,  że „piątek, piąteczek, piątunio” korzystaliśmy z komputera. Były interaktywne quizy ze znajomości misiów z różnych bajek i nie tylko…

Dzień ten był jednocześnie zachęceniem dzieci do czytania, wykorzystywania zdobytych wiadomości w praktyczny sposób projektując swoje prace.

Radość towarzysząca tworzeniu  na długo pozostanie w pamięci. Dowodem tego są nasze prace,  zdjęcie z bohaterami dzisiejszego dnia i miłym gościem, który zaszczycił nas swoją obecnością.