Zajęcia z wykorzystaniem sprzętu - czerwiec

Czerwiec to wycieczki klasowe – ten wspaniały czas można było uwiecznić aparatem fotograficznym zakupionym w ramach programu laboratoria przyszłości. Uczniowie na lekcjach techniki nie próżnowali: - tworzyli drewniane domki przy pomocy wyrzynarki, szlifowali szablony, malowali i lakierowali; -za pomocą kleju na gorąco powstały kwiatowe kompozycje; - wykonano Kapelusz dla śmierguśnika z bibułowych kwiatów przy użyciu gorącego kleju. Zwinięte, związane mocno kwiaty bibuły zostały przyklejone na filcowy kapelusz będący wykończeniem stroju śmierguśnika. Uczeń wykonał rekwizyt uczestnicząc w Gminnym Konkursie pt. „ Hüt, larwa ȧn traht - czyli konkurs na najciekawszy strój śmierguśnicki”; -przygotowano stoły warsztatowe do nowego roku szkolnego przez szlifowanie; -każde lekcje przyrody i geografii to wykorzystanie tablic ceramicznych na kolorowe pisaki; -lekcje fizyki to czas wyznaczania ciepła właściwego wody za pomocą czajnika oraz badania rozszerzalności cieplnej ciał.