Program Erasmus+ KONKURS

KONKURS: WIZJA PRZYSZŁOŚCI - ŚWIAT ZA 30 LAT.
W ramach naszego międzynarodowego projektu „Razem dla ochrony naszego środowiska” ogłaszamy konkurs o nazwie: „Wizja przyszłości -  w jakim świecie będziemy żyć za 30 lat?”
Konkurs ma charakter literacko-plastyczny.
Praca konkursowa to krótki, maksymalnie dwustronicowy opis tekstowy tego, jak wyobrażasz sobie przyszłość za 30 lat, w następujących dziedzinach:
- wyżywienie zwiększonej populacji ziemi,
- metody wytwarzania energii,
- transport przyszłości,
- gospodarka odpadami przyszłości,
- sposób na zapewnienie zdrowej wody pitnej,
- stan środowiska naturalnego, zachowanie różnorodności flory i fauny,
- działania na rzecz likwidacji zanieczyszczeń (powietrza, wody, gleby),
- inne obszary, które uważasz za ważne.
Nie jest konieczne uwzględnienie wszystkich punktów, ale im więcej tematów obejmie Twoja praca, tym bardziej może być cenna. Wyobrażona wizja przyszłości powinna zawierać elementy pozytywne i odpowiadać na wyzwania współczesności (czyli jak rozwiążemy te problemy).
Praca powinna być przygotowana w języku narodowym oraz przetłumaczona na język angielski.
format materiału tekstowego; Times New Roman, rozmiar czcionki 12, interlinia 1,15
Pracę tekstową uzupełniamy materiałem ilustracyjnym.
Metoda wykonania pracy plastycznej – dowolna. Może to być struktura papierowa, stworzona elektronicznie lub reprezentowana przestrzennie (np. rysunek, malarstwo, animacja, plakat, prezentacja, plastyka przestrzenna, rzeźba itp.).

Podpisane prace konkursowe (imię, nazwisko, klasa) proszę przynosić do pani Kingi Gołąb, część pisemną proszę przesłać przez dziennik elektroniczny do pani Małgorzaty Chalcarz.
Termin nadsyłania prac do etapu szkolnego: 30.03.2023r.

Na zwycięzców czekają nagrody. Najlepsza praca pojedzie z nami w maju na finał konkursu na Węgry.

Koordynatorzy