Szkolny Klub Wolontariatu-nasze działania

Wrzesień  bieżącego roku rozpoczęliśmy od naboru nowych wolontariuszy i spotkania, na którym zaplanowaliśmy wstępnie nasze działania na pierwszy semestr nowego roku szkolnego 2022/23.

Już w październiku ruszyliśmy z akcją  Kolorowe kredki. Zebraliśmy 50 szt, nowych opakowań kredek oraz ok. 13 kg używanych kredek, które zaostrzyliśmy i posegregowaliśmy kolorami. Tak przygotowane pudło wysłaliśmy do organizacji KOLOROWE KREDKI-POMAGAMY WYJĄTKOWYM I NIESAMOWITYM. Nowe zostaną rozdane świetlicom środowiskowym, natomiast z używanych zostaną wykonane ozdoby, których sprzedaż zasili potrzebujących.

Kolejnym naszym działaniem był kiermasz jesienny-przynieśliśmy rośliny i wykonaliśmy ozdoby jesienne. Dochód ze sprzedaży-1,100 zł, został wpłacony na konto Oliwiera Komana z Wadowic, chłopczyka , który zbiera na lek na SMA.

Zorganizowaliśmy również dwie zbiórki:

-słodycze, które zasilą paczki andrzejkowe podczas balu w Hecznarowicach, dochód przeznaczony będzie również dla Oliwiera Komana z Wadowic,

-chusteczki nawilżające, balsamy, musy dla Filipka z Jaworza, któremu pomogliśmy już w tamtym roku i który skradł nasze serca pięknym uśmiechem. Przypomnijmy, że obecnie u Filipka zdiagnozowano: encefalopatię niedokrwienno- niedotleniową, padaczkę objawową oraz niedowład spastyczny czterokończynowy (mózgowe porażenie dziecięce). Diagnoza obejmuje również chorobę neurologiczną, niepełnosprawność ruchową, opóźnienie rozwoju psychoruchowego, a także zmienne napięcie mięśniowe. Filip na co dzień jest pod stałą kontrolą lekarzy specjalistów oraz jest intensywnie rehabilitowany.

Nie siadamy na laurach i przygotowujemy się do kolejnej dużej akcji. Tym razem chcemy wspomóc budowę domu dla osób niepełnosprawnych w Jawiszowicach, szczegóły już wkrótce!

Z tego miejsca chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim naszym darczyńcom, macie wielkie serca!!!Bez Was nie byłoby Nas! Dziękujemy!