Tydzień Zrównoważonego Rozwoju

Tydzień Zrównoważonego Rozwoju - 17-21 października 2022

W dniach 17-21 października w naszej szkole obchodziliśmy Tydzień Zrównoważonego Rozwoju w ramach projektu edukacyjnego ERASMUS+.

Pierwszy dzień akcji upłynął  nam bardzo pracowicie. Wszystkie klasy w tym dniu wzięły udział w sprzątaniu najbliższej okolicy naszej szkoły.

Akcja edukacja. Przyszłość świata zależy od nas! - pod takim hasłem minął kolejny dzień naszej akcji. Uczniowie, którzy biorą udział w projekcie ERASMUS+ wykonali plakaty. Podczas ich tworzenia dowiedzieli się czym jest zrównoważony rozwój i jakie działania trzeba podjąć, by dbać o naszą planetę np. racjonalne zakupy, oszczędzanie: wody, prądu, papieru, segregacja śmieci.

W środę odbył się konkurs na najlepsze zdrowe śniadanie do szkoły. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, a przygotowane śniadania cechowały się bardzo estetycznym wyglądem oraz pełnowartościowymi składnikami odżywczymi. Dodatkowo w tym dniu odbyły się w szkole warsztaty. Na pierwszych warsztatach "Więcej tlenu" uczniowie pod nadzorem pani Kingi Gołąb sadzili rośliny, które przyozdobią salę nr 16. Na drugich warsztatach "Zrób to sam" uczniowie wykonywali ozdoby na kiermasz. Uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem podczas warsztatów.

Zrównoważone miasto i społeczeństwo – drobne zmiany w naszych rękach! – to hasło kolejnego dnia akcji. Uczniowie w tym dniu w miarę możliwości do szkoły przyjechali na rowerach lub hulajnogach, aby zwrócić uwagę na konieczność zmniejszenia emisji dwutlenku węgla.

W ostatnim dniu akcji  Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju odbył się kiermasz. Pozyskane środki zostaną przekazane na schronisko dla zwierząt.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za aktywny udział w akcji.

Koordynatorzy projektu