Wizyta młodzieży z Węgier w Polsce

Wizyta młodzieży z Węgier w Polsce w dniach 10.05-17.05.2022 r.

W dniach 10.05-17.05.2022 r. w ramach projektu unijnego ERASMUS + naszą gminę odwiedziła węgierska młodzież z miasta Kisújszállás. Głównym założeniem projektu jest  „Współpraca uczniowska na rzecz ochrony naszego środowiska pomiędzy Zsigmond Móricz Református Kollégium w Kisújszállás, a szkołami z Gminy Wilamowice”. Program wizyty naszych gości opracowany został w oparciu o ekologiczne założenia projektu.

Powitanie przybyłych gości miało miejsce w Pisarzowicach, podczas którego odbyła się zabawa taneczna. Kolejnym punktem programu była wycieczka polskiej i węgierskiej młodzieży do Ojcowskiego Parku Narodowego oraz Pienińskiego Parku Narodowego. Uczniowie mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę przyrodniczą oraz geograficzną. Następnego dnia uczestnicy projektu odwiedzili nowoczesną oczyszczalnię ścieków w Komorowicach. Kolejnym punktem pobytu był Dzień Integracyjny w Szkole Podstawowej w Dankowicach. Podczas, którego uczniowie szkół z Wilamowic i Starej Wsi przedstawili  prezentacji o działaniach ekologicznych w naszej gminie, dokonano również rozstrzygnięcia II etapu  konkursu fotograficznego ERASMUS+ „Razem w celu ochrony naszego środowiska”.  Program wizyty obejmował również wycieczkę do parku rozrywki – Energylandii w Zatorze, uroczystą kolację podczas, której zostały rozdane certyfikaty poświadczające udział w projekcie dla uczniów, koordynatorów oraz dyrektorów szkół. Na zakończenie wizyty wszyscy uczestniczyli w Pikniku Integracyjnym, który został zorganizowany w pięknej okolicy  Góry Szyndzielni.

Koordynatorzy projektu