V POWIATOWY KONKURS "Lepiej zapobiegać niż leczyć"

Zarząd Powiatu w Bielsku-Białej zaprasza dzieci i młodzież szkół podstawowych z terenu powiatu bielskiego do udziału w V edycji konkursu promującego zdrowy styl życia "Lepiej zapobiegać niż leczyć".

Celem konkursu jest poprawa świadomości uczniów szkół podstawowych, dotycząca profilaktyki zdrowotnej i promowania zdrowego stylu życia. Konkurs w tym roku jest jednoetapowy.

Najmłodsza grupa uczniów klas I – III przygotuje prace plastyczne, uczniowie klas IV – VI nagrają krótki filmik, w którym samodzielnie przyrządzają zdrowe śniadanie, natomiast uczniowie klas VII – VIII ułożą krzyżówkę tematyczną oraz napiszą artykuł na temat uzależnień czy chorób cywilizacyjnych.  Z prac najstarszej grupy wiekowej planowane jest wydanie materiału edukacyjnego.

W załączeniu przesyłam regulamin zawierający szczegółowe zasady przeprowadzenia konkursu.

Zapraszamy do udziału w konkursie!