Przyjęcie do grona czytelników

W dniach 11 i 13 stycznia uczniowie klas pierwszych zostali oficjalnie przyjęci do grona czytelników biblioteki szkolnej. W czasie spotkania  pierwszoklasiści zapoznali się z pomieszczeniem biblioteki, regulaminem, rodzajami zbiorów oraz zasadami korzystania z wypożyczalni. Następnie odczytane zostały uczniom „Prośby książek”. Kolejnym punktem spotkania była wspólna zabawa, podczas której bibliotekarka czytała wiersz Juliana Tuwima pt „Rzepka”, a dzieci odegrały role bohaterów utworu. Na zakończenie spotkania nowi użytkownicy biblioteki złożyli uroczyste przyrzeczenie, w którym obiecali, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy uczeń samodzielnie wypożyczył sobie książkę oraz otrzymał od Instytutu Książki „Wyprawkę Czytelniczą” w ramach kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek”. Została ona przygotowana z myślą o dzieciach,  rozpoczynających edukację w szkole podstawowej i stawiających swoje pierwsze kroki w nauce czytania. W skład wyprawki wchodzi książka „Pierwsze abecadło” i broszura informacyjna dla rodziców. Kampania „Mała książka – wielki człowiek” realizowana jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka.

Nowym czytelnikom życzymy ciekawych przygód w świecie książek.