Pasowanie na czytelnika

W dniu 17 kwietnia w bibliotece szkolnej odbyło się oficjalne przyjęcie pierwszoklasistów do grona czytelników biblioteki, czyli pasowanie na czytelnika.

Członkowie Koła Czytelniczego przygotowali z tej okazji krótkie przedstawienie o molach, które zjadając książki zrobiły wielki bałagan na półkach i wymieszały ich tytuły. Dlatego za poradą dobrej wróżki musiały poprosić pierwszoklasistów o pomoc w odgadnięciu prawidłowych tytułów bajek oraz dobraniu ich do odpowiednich ilustracji. Uczniowie wykonali wszystkie zadania bezbłędnie, a moliki zamienione w mole książkowe wraz z Wróżką udały się w dalszą wędrówkę, aby zaprowadzić porządek w innych bibliotekach. W dalszej części bibliotekarka przeczytała dzieciom prośby książki i przypomniała o zasadach korzystania z biblioteki, a następnie pierwszoklasiści złożyli uroczyste przyrzeczenie, w którym obiecali, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Na pamiątkę spotkania każdy uczeń otrzymał zakładkę do książki.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.