NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA - realizacja w klasie 1 b

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, uczniowie klasy 1b wzięli udział w fascynującej przygodzie z czytaniem, noszącej nazwę "Wkręceni w czytanie". W miesiącu marcu i kwietniu uczniowie mieli okazję zapoznać się z książką Justyny Bednarek ,,Nowe przygody skarpetek” (jeszcze bardziej niesamowite). Realizując projekt z wykorzystaniem tej książki, uczniowie pogłębiali swoją znajomość treści, dyskutowali na temat przesłań i wartości zawartych w opowieści oraz angażowali się w różnorodne aktywności artystyczne i relaksacyjne  związane z tematem skarpetek.

W dniu Kolorowej Skarpetki 21 marca wykorzystali skarpetki jako materiał do tworzenia pacynkowych postaci i przygotowali skarpetkowy teatrzyk. Zabawa skarpetkami była nie tylko rozrywkowa, ale również edukacyjna, ucząc dzieci podstawowych umiejętności kodowania, rozwijania i współpracy w grupie. Budowanie wież ze skarpetek okazało się  doskonałym sposobem na rozwijanie kreatywności i umiejętności konstrukcyjnych u dzieci. Wieszanie skarpetek na sznurku stopami było  zabawnym wyzwaniem, które wymagało od uczniów skupienia i precyzji. Zabawy relaksacyjne z użyciem skarpetek sprawiły dzieciom  wiele frajdy. Książka ,,Nowe przygody skarpetek”  stała się nie tylko pretekstem do nauki czytania, ale przede wszystkim inspiracją do kreatywnego myślenia i rozwijania wyobraźni. Dzieci z chęcią uczestniczyły w zajęciach, a program przyczynił się do budowania pozytywnego stosunku do książek oraz rozbudzenia miłości do czytania.