Wtorek, 2024-05-14

Imieniny: Bonifacego, Julity

Wycieczka autokarowa do gospodarstwa ogrodniczego

Przy sprzyjającej pogodzie udało się zorganizować wycieczkę do gospodarstwa ogrodniczego Państwa Mleczków w dwóch turach 4 i 11 kwietnia.

Wycieczka w otoczeniu przyrody była szczególnie wartościowa, dzięki niej dzieci poznały praktyczną wiedzę ogrodniczą, doświadczały niezapomnianych emocji oraz zaspokoiły swoją ciekawość poznawczą. Zwiedziły szklarnię oraz całe gospodarstwo ogrodnicze łącznie z kotłownią. Dowiedziały się w  jaki sposób woda ze stawu jest wykorzystywana  do podlewania roślin. W bliskim kontakcie z naturą słuchały śpiewu ptaków, mogły obserwować zajączka.

Dzieci uczestniczyły w konkursie i próbowały zapamiętać dość trudną nazwę japońskiej wiśni, a mianowicie KIKUSHIDARE ZAKURA.

Na zakończenie przedszkolaki podziękowały za wspaniałą lekcję i otrzymane papryczki w doniczce.

Z tego miejsca pragniemy serdecznie podziękować Pani Elżbiecie i Panu Markowi za oprowadzenie po posesji dzieci, za przygotowanie dla nich roślinek i poświęcenie swojego czasu. Mamy nadzieję, że spotkamy się za rok.